2010-08-16 01:26:08 - kuba, DZ
Pychowianka Kraków - Rzozovia Rzozów 1:1

Data meczu: 2010-08-14 17:00:00

Opis meczu

Na inaugurację sezonu, Pychowianka po słabym meczu w wykonaniu obu drużyn zremisowała z Rzozovią 1:1.

Spotkanie toczyło się w niemiłosiernym upale, również fatalnie przygotowane boisko nie sprzyjało widowiskowej grze.

Gospodarze przystąpili do meczu bez: Borkowskiego, Dubla, Wojasa, braci Pałachów, Fitta ( powrót do Płomienia Kostrze ), Reznera. Do gry powrócił po kontuzji Solak a na murawie po raz pierwszy od dłuższego czasu obejrzeliśmy Tomasza Piórkowskiego.  Ten ostatni rozpoczął mecz od ładnego strzału w 8 minucie spotkania. Później z wolnego uderzał Piotr Mrozek. Rzozovia atakowała, lecz niemal bezbłędny w obronie Krzysztof Kuzyk, rozbijał ofensywne zapędy przyjezdnych. Jeśli w obronie "Koza" nie dawał za wygrana, goście próbowali oddawać strzały z dalszej odległości, lecz Jarosław Wojnar był na posterunku. W 29 oraz 32 minucie uderzał Wiktor Olko i na tym aktywa Pychowianki na pierwsze 45 minut wygasły. Za to Rzozovia przeprowadziła w 42 minucie kontratak, po którym padła jedyna bramka w tej części gry....

Drugą odsłonę zdominowali nasi rywale. W 52 minucie po akcji prawą stroną zakotłowało się pod bramka Wojnara, zaś w 54 minucie Kuzyk okazal się zaporą nie do przejścia. W odwecie kąsliwie uderzał Olko. 65 i 70 minuta, to strzały Rzozovi, jednak "Jaro" był na posterunku. Gdy wydawało się iż mecz przyniesie Pychowiance porażkę w pole karne wdarł się Olko. Obrońca z Rzozowa nie widząc wyjścia faulował naszego  pomocnika. Rzut karny na bramkę zamienił Jacek Zegarmistrz.

Po meczu w którym nie działo się wiele ciekawego, drużyny podzieliły się punktami. Ciekawe, iz w pierwszej części  gdy przewazała Pychowianka, gola zdobyli goście. Druga odsłona, przebiegała pod dyktando Rzozovi, zaś z gola cieszyli się Pychowianie. Jeden punkt na inaugurację nie jest zły, natomiast należy sobie życzyć, by nasi zawodnicy w kolejnych meczach dali nam powód do dłuższych meczowych relacji.

PIŁKARZ MECZU: Krzysztof Kuzyk