Nr konta bankowego: 32 1090 1665 0000 0001 3140 2240
2023-05-04 15:08:37 - Pio
Pychowianka Kraków - Tramwaj II Kraków 1:5

Data meczu: 2023-05-03 14:30:00

Opis meczu

Po udanym początku rundy nikt nie spodziewał się takiego rezultatu na zakończenie majówki. Zwycięstwa z Fairantem i Nadwiślanem z pewnością zaostrzyły apetety przed meczem z Tramwajem II, bo zwycięstwo w tym spotkaniu dawało naszej drużynie awans na pierwsze miejsce w tabeli.
Podstawowym warunkiem do spełnienia tego było zwycięstwo w derbowym pojedynku. I tu zaczęły się schody. Od początku lepiej funkcjonowali goście, którzy z większym animuszem przystąpili do spotkania i choć początek meczu był wyrównany, a kapitalną szansę na zdobycie bramki miała Pychowianka, to z każdą minutą zacierała się różnica, a przewagę zyskiwał Tramwaj, tylko we fragmentach meczu dający się zepchnąć do obrony.
Po pierwszej połowie było 0:1, ale częściej kotłowało się pod bramką Fabryczewskiego. Na drugie czterdzieści pięć minut miała wejść odmieniona Pychowianka, ale motywacji wystarczyło na kilka minut. Później znów przewagę miał Tramwaj i po kilku ostrzeżeniach podwyższył prowadzenie. Dość szybko Pychowianka zdołała odpowiedzieć za sprawą Matyjewicza, ale Pycho nie poszło za ciosem. Swoje szanse mieli co prawda Góral i Nawrocki, ale zabrakło przełożenia na lepszą grę całego zespołu. Zbyt często w tym meczu zdarzały się proste błędy i niewytłumaczone straty, które napędzały gości i po jednej ze strat podwyższyli wynik spotkania. Bramka bezpośrednio z rzutu rożnego w zasadzie zamknęła mecz, bo Pycho nie było w stanie się podnieść. Gdy wydawało się, że bezbarwny występ zakończy się porażką 1-4, to w ostatniej akcji Tramwaj strzelił piątą bramkę i ostateczny wynik brzmi 1-5.
Pychowianka pozostaje na trzecim miejscu w tabeli, punkt za Fairantem i dwa punkty za Nadwiślanem. W niedzielę szansa na częściową rehabilitację w meczu z Victorią Kraków.