Nr konta bankowego: 32 1090 1665 0000 0001 3140 2240
2021-04-30 15:37:04 - Pio
Opatkowianka Kraków - Pychowianka Kraków 1:2

Data meczu: 2021-04-25 15:30:00

Opis meczu

Choć długo Pychowianka musiała szukać właściwego rytmu i długo zajęło jej kruszenie muru obronnego Opatkowianki, to nasza drużyna osiągnęła cel i zdobyła trzy punkty na trudnym terenie w Opatkowicach. Mecz, który jak przyznają nasi zawodnicy jeszcze niedawno byśmy przegrali, a tym razem od początku do końca chcieliśmy mieć kontrolę nad spotkaniem.

Początek spotkania był dość chaotyczny i obie drużyny szukały pomysłu na mecz i wydaje się, że przyjazdni złapali rytm po okoła dwudziestu minutach, spychając gospodarzy do gry defensywnej. Wysoki pressing nie pozwalał Oparkowiance na budowanie gry kombinacyjnej i przełożył się na grę bezpośrednią, z długimi piłkami za linię obrony Pychowianki. Przez większą cześć spotkania Pychowianie radzili sobie z tym sposobem gry, ale trzy razy dali się zaskoczyć - dwa razy w pierwszej połowie i raz w drugiej. W pierwszej połowie po rzucie wolnym i sytuacji 1x1 z naszym bramkarzem skończyło się na strachu, w drugiej po spóźnionej reakcji naszego golkipera był karny i gol dla gospodarzy.
Nasza drużyna konsekwentnie budowała przewagę i szukała bramki, jednak tego dnia zawodziły skuteczność i dokładność. W poczynaniach nasych zawodników było widać pewność, że przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Pierwsza bramka padła po rzucie wolnym wykonywanym przez KonradaKonika i błędzie bramkarza, który wpakował piłkę do własnej bramki. Drugą, zwycięską bramkę Konik strzelił po zespołowej akcji i grze na jeden kontakt, po której wpadł w pole karne, między dwóch obrońców i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.
2:1 po solidnej grze, z wysokim pressingiem i wieloma akcjami podbramkowymi. Mecz mógł się podobać, a najważniejsze, że zakończył się zwycięstwem Pychowianki!
Opatkowianka - Pychowianka 1-2 (0:0)

Oficjalne debiuty w Pychowiance zaliczyli: Kamil Krajewski oraz strzelec bramek Konrad Konik. Dodtakowo do drużyny wrócili Tomasz Rutkowski oraz Maks Konieczny.